internetowy kantor walutowy

Nie wszyscy ludzie mają konto walutowe. Jeśli na co dzień nie posługujemy się obcą jednostką walutową, nie jest nam ono zwyczajnie potrzebne. Przecież jego utrzymanie może wiązać się z dodatkowymi opłatami, do tego dochodzą koszty związane posiadaniem karty do rachunku. Jednak, gdy przyjdzie potrzeba wymiany waluty, zapłacenia za zagraniczne zakupy online bądź wyjazdu na wakacje poza granice naszego kraju, co robić? W takich wypadkach nie trzeba od razu otwierać konta walutowego. Z rozwiązaniem przychodzi nam kantor internetowy.

Dzięki kantorom on-line mamy atrakcyjne ceny walut. Są konkurencyjne w stosunku do notowań w kantorach stacjonarnych i bankach, mają też niższe spready. Wymieniamy pieniądze bez wychodzenia z domu i z miejsca, w którym jesteśmy. Wystarczy połączenie z Internetem oraz urządzenie mobilne (tablet, komputer, telefon).

Dodatkowo, nie narazimy się na kradzież pieniędzy. Transakcje są bezpieczne, szyfrowane. Przebiegają bezgotówkowo, więc nie trafimy na fałszywe banknoty. Oczywiście, ostrożność należy zachować. Wybierajmy znany i zaufany kantor online, sprawdźmy jego historię, certyfikaty, opinie. Przy potwierdzaniu transakcji zerknijmy dwa razy na dane i numer konta.

Przelewy za granicę oraz przewalutowanie gotówki odbywa się bez dodatkowych kosztów.

Większość kantorów internetowych nie pobiera żadnych opłat za korzystanie ze swoich profili, założenie i prowadzenie swojego konta

I na koniec wisienka na torcie. W kantorze online mamy do dyspozycji zlecenia automatyczne. Jest to nowoczesna i wygodna forma składania dyspozycji zakupu i sprzedaży waluty obcej. Umożliwia zdefiniowanie transakcji, która zrealizuje się automatycznie, po spełnieniu określonych parametrów. Może być jednorazowo, w konkretnym dniu; systematycznie – co określony okres czasu oraz w momencie, kiedy kurs osiągnie określony poziom.

Aby skorzystać z wymiany waluty w kantorze internetowym, musimy jedynie zarejestrować się w jego serwisie. Zakładamy swoje konto. Trwa to kilka minut. Przy wymianie warto skorzystać z kalkulatora walutowego dostępnego na stronie. Wyświetli kurs po jakim możemy dokonać transakcji. Jeśli jest dla nas atrakcyjny przelewamy wyznaczoną kwotę w złotówkach na wygenerowane przez system konto wraz ze spersonalizowanym tytułem. Następnie kantor przelewa euro na podany przez nas rachunek odbiorcy.

Jak widać nieposiadanie konta walutowego nie stanowi większego problemu, a korzystanie z możliwości kantorów internetowych oznacza taniej, bezpiecznie i oszczędnie.